Top
Winckler Personal
Artykuły i publikacje
20.06.2018
Strategie onboardingowe – jak efektywnie wdrożyć pracownika w obszar nowej posady?
Onboarding związany jest z formowaniem kontraktu psychologicznego między nowym pracownikiem, a pracodawcą i osobami, tworzącymi dane przedsiębiorstwo. Rozpoczyna się on już w pierwszych kontaktach z pracodawcą. Wchodząc w nową rzeczywistość zawodową, każdy kandydat na członka organizacji wnosi ze sobą swój osobisty zestaw wartości, norm społecznych, wiedzy, kompetencji, schematów poznawczych, przy
Przeczytaj całość Przeczytaj całość
22.03.2018
Employer branding 3.0 – pożegnanie z ideami 1.0 oraz 2.0
Pomimo, że w Polsce od kilku lat obserwujemy wiele pozytywnych zmian w sferze zatrudnienia, przez wielu pracowników wizerunek pracodawcy często jest postrzegany jako niekorzystny. Działania dotyczące poprawy wizerunku nie należą najczęściej do priorytetów rodzimych firm, a ma to związek z rosnącą w naszym kraju koniunkturą gospodarczą.
Przeczytaj całość Przeczytaj całość
30.11.2017
Zapomniana sztuka rozmowy
W tym momencie nasuwają się pytania dotyczące efektu, jaki przyniosły pieniądze, czas i praca osób odpowiedzialnych za wizerunki wielu firm. Czy w wystarczający sposób uwzględniono czynniki takie, jak wiarygodność przekazu, rzetelność przekazywanych informacji, czy brano pod uwagę kwestię podupadającego zaufania społecznego?
Przeczytaj całość Przeczytaj całość
23.11.2017
2 dni wyjątkowych warsztatów za nami!
Dziękujemy studentom za dwa niesamowite dni w ramach Uniwersyteckich Spotkań z Rynkiem Pracy, organizowanych przez Uniwersytet Warszawski, w trakcie których prowadziliśmy warsztaty na temat kariery!
Przeczytaj całość Przeczytaj całość
05.10.2017
Dlaczego pracownicy odchodzą?
Utrata dobrego pracownika to duża strata dla każdego pracodawcy. Oprócz strat niematerialnych związanych z kapitałem intelekturalnym odchodzącej osoby i jej znajomości przedsiębiorstwa, pociąga za sobą dodatkowe koszty rekrutacji i utracone korzyści. Jakie są powody takich zmian? Dlaczego dobrzy pracownicy odchodzą z pracy?
Przeczytaj całość Przeczytaj całość
16.10.2017
Zapraszamy do udziału w ogólnopolskim badaniu
Zapraszamy specjalistów branży HR oraz osoby wchodzące na rynek pracy do udziału w badaniu, organizowanym przez Dział Badań i Rozwoju Winckler Personal. Badanie realizowane jest przy zachowaniu zasad poufności w trosce o anonimowość respondentów.
Przeczytaj całość Przeczytaj całość
22.09.2016
5 szybkich wskazówek dzięki którym otrzymasz pracę
Wprowadź w życie, testuj, bierz co Twoje i świadomie kieruj swoim życiem zawodowym.
Przeczytaj całość Przeczytaj całość
15.09.2016
Gdzie szukać pierwszej pracy?
Porady dla tych, którzy chcą zacząć świadomie kierować własną karierą zawodową
Przeczytaj całość Przeczytaj całość
10.06.2017
Outsourcing HR – co zyskasz, ile to kosztuje?
Dążenie przedsiębiorstw do zmniejszania rozmiarów (downsizing), do automatyzacji realizowanych procesów, do adoptowania e-biznesowych procedur prowadzi zwiększenia odpowiedzialności działów HR za wprowadzanie zmian. Pracownicy tych działów są sprowadzani do roli facilitatora tych zmian.
Przeczytaj całość Przeczytaj całość